Komunia Książki Książki dla chłopca Książki dla dzieci Książki dla dziewczynki

Jaki prezent wybrać na I Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Choć powinna mieć ona głównie charakter duchowy to nie warto się oszukiwać, że prezenty wcale nie mają żadnego znaczenia dla dziecka. Dziecko przystępujących do pierwszej komunii świętej z pewnością oczekuje chociażby drobny podarunków od rodziny, która przybędzie na uroczystość. Warto więc się przygotować i już zawczasu pomyśleć o tym, co takiego można podarować w ramach pierwszokomunijnego prezentu. Klasyczny pomysłem na prezent są między innymi książki utrzymane w charakterze religijnym.

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą

Warto pamiętać, że prezent na Pierwszą Komunię powinien być dość symboliczne i wcale nie musi kosztować fortunę. Wśród polecanych pomysłów na prezent z pewnością znajdują się książki, które mają za zadanie przybliżyć dziecku charakter święta oraz zapoznać go z religią. Powszechnym pomysłem na prezent jest podarowanie dziecku Biblii. W księgarniach można spotkać wiele ciekawych ilustrowanych opowieści o życiu Jezusa oraz innych historii biblijnych. Prezent tego typu z pewnością będzie świetnym podarunkiem, który wzbudzi zainteresowanie u dziecka,  a także będzie wartościową pamiątką na wiele lat przypominający o tym ważnym dniu. Wśród polecanych książek w tematyce religijnej znajdują się między innymi:

  • “Ilustrowana Biblia w 365 opowieściach”,
  • “Biblia na moją Pierwszą Komunię Święta”,
  • “Mija Biblia. Pamiatka I Komunii Świętej”,
  • “Biblia. Komis”,
  • “Biblia w komisie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach”,
  • “Biblia na każdy dzień. 365 historii ze ST i NT”.

Książki przystosowane są do czytania przez kilkuletnie dzieci. Co napisane bardzo przystępnym językiem oraz posiadają mnóstwo ilustracji obrazujących ważne wydarzenia przedstawione na łamach książki. Niektóre książki przygotowane są w sposób bardzo nowoczesny, co dodatkowo uatrakcyjnia formę przekazu oraz zachęca dzieci do czytania – mowa tutaj między innymi o Biblii przedstawionej w formie bardzo dobrze opracowanego komiksu, który z pewnością spodoba się każdemu dziecku. Prezent tego typu sprawdzi się zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Książka w ramach prezentu na Pierwszą Komunię Świętą może stanowić samodzielny prezent lub występować jako dodatek do innego podarunku. Do prezentu można dołączyć chociażby słodycze czy symboliczny medalik z wizerunkiem religijnym. Dzięki temu można mieć pewność, że prezent z pewnością pozostanie na długo w pamięci dziecka oraz będzie stanowić wspaniałe świadectwo tego ważnego w życiu każdego Katolika dnia.